неділя, 4 липня 2010 р.

Ліки з ЖК-моніторів

Постовий: блог про Twitter.

В даний час більше 2 мільярдів ЖК-моніторів доживають своє життя. Електронні відходи є серйозною проблемою. Токсичні хімічні речовини, включаючи свинець, кадмій і ртуть, є причиною забруднення грунту.

Кожен день вчені знаходять способи у переробці електронного брухту. Однією з цікавих ідей є додавання метаріалів із старої електроніки до сплавів металу при виготовленні олімпійських медалей а також використовувати  старі компоненти для переробки водоростей в біотопливо.

І ось недавно дослідники з Університету Йорк (University of York's Department of Chemistry) знайшли спосіб перетворити електронні відходи з ЖК-моніторів у ліки, які руйнують інфекцій такі як кишкова паличка, деякі штами золотистого стафілокока та інших типи бактерії.

Полівініловий спирт - (PVA, ПВС) є одним з ключових елементів рідкокристалічних телевізорів.
Ендрю Хант і його колеги охолодили а потім нагріли ПВС, зневоднили його задопомогою етилового спирту, додали "щіпку" наночасток срібла для підвищення антимікробних властивостей матеріалу. Кінцевий продукт може бути використаний для дизенфекції а також у виготовленні таблеток. Хант і його команда зізналась, що багато ще належить зробити для повного успіху. Потрібно гарантувати, що наночастини срібла не будуть шкідливими для організму.

 Джерело: http://news.discovery.com/