пʼятниця, 11 вересня 2009 р.

Новий "Дата-центр" Microsoft...


З кампуса Microsoft в Редмонді скоро заберуть всі сервери, які зараз використовуються для тестування коду, обкатки нових продуктів... Традиційно це обладнання розташоване в сусідніх кімнатах біля розробників. По  кампусу були розкидані десятки таких «міні-серверних», але зараз все зміниться.

Всю техніку відвезуть в окремий дата-центр Redmond Ridge 1, який побудували в двадцяти хвилинах їзди від штаб-квартири (12 км по Хайвею). За словами менеджерів це мінімальна відстань, щоб відбити бажання у співробітників їздити до своїх серверів. Деякі розробники буквально зріднилися з технікою, навіть називають машини ніжними жіночими іменами...

Редмонд Ridge 1 - це навіть не дата-центр, він офіційно називається «лабораторія підтримки досліджень та розробки», тобто обслуговує виключно внутрішні потреби Microsoft. Будинок розрахований на 35-50 тис. серверів групами до 1200 штук (на кожному з них може бути запущено 5-20 віртуальних серверів). Будівництво споруди зайняла два з половиною роки, роботи закінчили в липні. Зараз воно працює на половину потужності, решта серверів завезуть до кінця 2010 р.